czwartek, 7 marca 2013

Pielęgnacja - w roli głównej jajko

Witajcie!

Dziś pierwszy post dotyczący pielęgnacji ciała, a dokładniej twarzy - w roli głównej jajko. Białko ma właściwości ściągające, żółtko natomiast witaminy A, E oraz witaminy z grupy B. Zapewniają one skórze gładkość i zdrowy wygląd. W żółtku są też niezbędne dla zdrowej kondycji skóry minerały takie jak żelazo, jod czy fosfor. Także nie bójmy się używać jajka jako dwufazowej maseczki :) A więc... do wykonania najprostszej maseczki potrzebujemy jedynie jajka i 2 dwóch naczyń. Zaczynajmy!

Rozbijamy jajko i oddzielamy żółtko od białka. Wlewamy żółtko i białko do oddzielnych miseczek i roztrzepujemy tak, aby pokazały się pęcherzyki.

 Rozbite białko nakładamy na twarz i czekamy do wyschnięcia. Białko świetnie ściągnie nam skórę na buzi i zamknie pory. Kiedy zaschnie na twarzy zmywamy je letnią wodą. Teraz możemy już nałożyć żółtko. Również czekamy aż zaschnie i zmywamy letnią wodą. Po takiej kuracji nasza skóra będzie gładka, nawilżona i jędrna. Warto powtarzać taką maseczkę co jakiś czas, ponieważ pomoże nam ona utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji, a kosztuje grosze :)

I jak? Wypróbujecie taką maseczkę w domu? Czy raczej wolicie stosować drogeryjne maseczki? 

A tymczasem... zapraszam Was na nasz fanpage na facebooku : Otwórz Fanpage UdostępnijPozdrawiam, J.A

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz